3+1 kolbász TIPP a legfinomabb eredményért

3+1 kolbász TIPP a legfinomabb eredményért

A házi kolbász pofon egyszerű termék nem kell hozzá csak, hús, zsiradék, piros paprika, csípős piros paprika, fokhagyma, só, kömény, meg persze sertés- vagy marhabél, amibe beletöltjük. Hangzik a nagy igazság... Csak ennyi, gondolhatnánk? Egyébként tényleg nem bonyolult otthon, magunknak tölteni, de a tökéletes eredmény érdekében jobb ha a következő pár tippet megfogadjuk. Ezek segítségével ugyanis, jobb ízű- jól eltartható végterméket kapunk.

De vegyük is őket sorra.

A disznóvágás téli sport.

A házi disznóvágás időszaka a tél, azon belül is a minél hidegebb idő. Elődeinknek talán egyszerűbb dolga volt, hiszen novembertől februárig fagypont közeli állandó hőmérséklet uralkodott, így nem kellett erre külön figyelni. Nekünk ennél elővigyázatosabban kell eljárni mert a magas kinti hőfok sok problémát okozhat.

Az első tipp, ügyeljünk a számokra. Hidegben a baktériumok szaporodása nem olyan hatékony, így megelőzhető a kolbász szavatosságának gyors rövidülése. A másik fontos mutató a füstöléshez köthető. Ennek a hőmérséklete sem mehet 18 fok fölé. Oka, hogy kiolvad a zsír a termékből ami megromlik, penészedni kezd.

  

 

 

 

 

Sózással tartósított húsok

Gondoltad volna, hogy ennél a lépésnél is szemmel kell tartani a hőmérőt? Ugyanis nem lehet 10 foknál melegebb abban a helyiségben, ahol sózunk. Régebben a kamrák tökéletesek voltak arra, hogy ott pácolják és sózzák a húsokat, ma már nem magától értendő. Ügyeljünk az egyenletes keverésre is. Jusson egyformán mindenhova a sóból.

A fűszerek

A jó kolbászhoz jó fűszerek is kellenek. Nem kell egyébként bele irgalmatlan mennyiségű de azokból viszont jó minőségűt Válasszunk. Kerüljük a felszínezett, silány minőségű termékeket. Elengedhetetlen a fokhagyma és a feketebors is. TéliszalámiParasztkolbászCsípős házikolbász? Bármelyik is legyen a kedvenc, a Böllér Kft 1991 óta kiszámítható, magas minőséget kínál.

 

 

 

 

 

 

Hogyan tároljuk a kolbászt?

Miután bélbe töltöttük a keveréket és már megjárta a füstölőt is, hogyan tároljuk? Kell neki a hűtő, vagy nem kell?
A jó minőségű kolbászok nem szorulnak hűtésre. Az alapos füstölés és sózás biztosít annyi ellenállást a baktériumokkal szemben, hogy a kamrában lógatva kivárja a sorát. A bolti csomagolt termékek esetében persze más az eljárásmód. Ha kibontottuk, figyeljük a lejárati dátumot, ahogy minden élelmiszer esetén tennénk. A hűtő klímája hamar kiszárítja és jelentősen csökkenti az élvezeti értékét a megkezdett finomságnak.
Sok finom kolbászt kívánunk mindenkinek! Ha valami még hiányzik a recepthez, webshoppunkból beszerezheted